דברו איתנו

054-301-2455 - טלפון

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle

מה משמעות השם שלנו?

מה המשמעות של השם שלנו?

ווקה = ווקאליות / קולות / Vocal

תקווה = ההרכב התחיל את דרכו ועדיין פועל בשכונת התקווה בדרום תל אביב, בנוסף לזה השם מייצג את התקווה שהמוזיקה מעניקה לכולנו ואותה אנחנו רוצים להעביר הלאה.

הווקהתקווה החל כהרכב אקפלה חברתי שהוקם בשכונת התקווה ופועל משנת 2011.

ההרכב הוקם במטרה לקדם מוזיקאים צעירים ומוכשרים, ויחד ליצור הרכב חדשני וחברתי. ההרכב שם דגש על קידום מוזיקלי חסר פשרות, עבודה קשה ותהליך התפתחות קבוצתי ואישי - דרכו מונחלים ערכים כמו עבודת צוות, מקצועיות, קבלת האחר, הקשבה, דיוק וסולידריות חברתית.

איך הכל התחיל?

בן יפת, המנצח שלנו ומוזיקאי מחונן, יליד שכונת התקווה, זיהה כשרונות מוזיקליים בשכונה והחליט לנסות לעזור לאותם נערים ונערות לפתח את עצמם דרך המוזיקה. מהרכב קטן שנוצר אי שם בשנת 2011, באופן כמעט ספונטני עם בני נוער קצת אבודים, שאפילו לא ידעו להודות שיש להם כישרון יוצא דופן, נולד הווקהתקווה. היום ההרכב מונה 16 זמרים וזמרות (״הווקאים״) ששרים אקפלה ברפרטואר מגוון - החל מזוהר ארגוב, דרך הביטלס, סטטיק ובן אל, ריאנה ואדל. לאורך כל השנה, כל שנה, בן עובד עם הווקאים על יכולת קוליות, שמיעה מוזיקלית, קריאת תווים ושירה בקולות.

הווקהתקווה הוא בית חם ומכיל, זה חשוב במיוחד כי מרבית הווקאים מגיעים משכונות דרום תל אביב, חלקם ממשפחות המטופלות אצל גורמי רווחה ומעוטות יכולת, כאלו שלא יכלו להעניק ולטפח את הכישרון המוזיקלי בבית. הווקהתקווה הוא בית להעצמה אישית, מתוך אמונה בשוויון הזדמנויות שנגזר מכישרונם של בני הנוער ולא ממצבם הסוציו-אקונומי. הצוות המנהל של ההרכב שם דגש אדיר על קידום מוזיקלי חסר פשרות ברמה אקדמית, ודרך עבודה קשה ומתגמלת, מכוון להנחלת ערכים כמו עבודת צוות, קבלת האחר, מקצועיות, הקשבה, דיוק, סולידריות חברתית ואחריות.

בשנים האחרונות הצלחנו להפיץ את המוזיקה שלנו הלאה, דרך השמעות בגלגל״צ, כתבות במדורי מוזיקה, מאות הופעות, מאות אלפי צפיות לקליפים ועוד. בין הופעות פרטיות באירועי חברות, כנסים וחתונות, וכן מופעים מתוך הרפרטואר אותו בונה ההרכב. המופע מהווה פלטפורמה חינוכית עבור הווקאים, ומאפשר לנו להעניק חזרה לקהילה בעזרת הכלים שרכשנו. הרווחים מהמופע מיועדים לקידום עשייה חברתית ותרבות המוזיקה בשכונת התקווה. 

ההרכב ממשיך ללמוד, ללמד וליצור, כשבעתיד אנחנו מקווים להתחיל לבצע שירים מקוריים על הבמות הגדולות בארץ ובעולם, ולייצר שינוי משמעותי דרך הכלי המדהים - המוזיק
ה.

 

מעבירים את זה הלאה

במשך השנים צוות ההרכב פיתח מודל. מודל שגורם לנו לחייך מאושר, כי הוא עובד. מלבד שינוי אישיותי הניכר בכל אחד ואחת מהווקאים, בשנת 2016 הקמנו את הפרויקט החברתי שלנו, הרכבי הנוער של ווקהתקווה. הווקאים מנהלים בעצמם הרכבי מוזיקה של ילדים ובני נוער שלומדים ערכים חשובים ומכירים עולמות חדשים דרך המוזיקה, כלומר, עוברים את התהליך שהווקאים עברו ועדיין עוברים בעצמם. תוכלו לקרוא עוד על הרכבי הנוער כאן.

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle